НОВИНИ
The Bees потвърдиха няколко дати от краткото лятно турне на бандата. На концертите The Bees ще тестват нови парчета. В момента групата записва третия си албум ‘Octopus’ на родния си Isle Of Wight, но ще напусне студиото, за да свири в Шотландия през август.
Лондонската банда The King Blues, които определят музиката си като ‘folk/punk/ska’, ще издадат албум на 5-и юни от лейбъла Household Name. Заглавието на албума е ‘Under The Fog‘.
Полските метъли Vader ще издадат нов албум през септември. Албумът ще се казва ‘Impression In Blood’.
Rob Zombie и Anthrax се стягат за турне в Съединените Щати. Очаква се то да започне на 30-и юни.
Американската алтърнатив рок банда Brazil подписаха договор с Immortal Records. Групата започва работа по нов, все още неозаглавен албум. Продуцент ще бъде Дейв Фридман (Thursday, Flaming Lips).
Робърт Плант ще свири на Old Billingsgate Fish Market в Лондон утре, 9-и май. Това ще бъде благотворително шоу, чиито приходи ще бъдат дарени на детската болница Evaline.
Korn решиха да отменят концерта си в Джакарта. Това щеше да бъде първото участие на групата в Индонезия, но опасността от изригване на активен вулкан осуети плановете на групата.
Фронтменът на Exciter Жак Беланже отново напусна канадските трашъри. Това се случва за трети път през последните 10 години. Причината е разногласия с останалите от групата.
The Zutons и Mercury Rev са сред групите, потвърдили участие на тазгодишния фестивал Latitude. Други артисти, които ще свирят на фестивала, са Regina Spektor, 1990’s, The Pipettes и Scissors for Lefty.Всички те ще се присъединят към вече потвърдените хедлайнери Snow Patrol, Antony and the Johnsons и Mogwai.Фестивалът Latitude ще се проведе в Henham Park, Съфолк, […]
Eidolon отвориха официален MySpace сайт, където могет да се слушат следните парчета: ‘The Eternal Call’ (ново парче), ‘Pull The Trigger’ (от Apostles Of Defiance), ‘The Pentacle Star’ (от Coma Nation), ‘Prelude Into Fear’ (от Hallowed Apparition).Освен това групата стартира и обновения си официален уебсайт.