НОВИНИ
Skindred ще бъдат хедлайнери на тазгодишния Uxfest фестивал, който се провежда в Islington Academy и Islington Bar Academy, Лондон на 6 август. На фестивала ще участват общо 21 банди, като сред тях са Bring Me The Horizon, Head-On, Biomechanical, Fireapple Red, Engel и PDHM.
Барабанистът на Entombed Петер Шарнвинд напусна бандата, за да се посвети на другия си проект – Nifelheim. Мястото му в Entombed временно ще бъде заето от Уле Дастед.
Пънк-бандата от Флорида Hot Water Music се разпадна. След 10 години заедно, четиримата от Hot Water Music решиха всеки да поеме по свой път. Скоро се очаква да бъдат обявени и проектите, по които музикантите ще започнат работа.
Съфян Стивънс ще издаде ‘The Avalanche’ – албум, съдържащ материал, който е отпаднал по време на записите на предишния албум ‘Illinois’. ‘Illinois’ беше предвиден като двоен албум, но впоследствие излезе като единичен. Парчетата, които не влязоха в него, сега са събрани в ‘The Avalanche’. CD-то се очаква да излезе на 26 юли.
Фронтменът на Radiohead Том Йорк ще издаде солов албум през юли. Албумът ще се казва ‘The Eraser’ и ще бъде продуциран от дългогодишния продуцент на Radiohead Найджъл Годрич. Издател на албума на Том Йорк ще бъде британският лейбъл на The White Stripes – XL.
Biohazard издадоха Live DVD. То включва материал, заснет по време на европейското турне на бандата с групи като Hatebreed и Agnostic Front. Всъщност, има по един филм за всяка банда, свирила на тези концерти. Освен това Biohazard работят и по ретроспективно DVD.
Гай Гарви от манчестърската банда Elbow ще се присъедини към съгражданите си I Am Kloot по време на предстоящото им британско турне. Гарви и кийбордистът на Elbow Крейг Потър участват в най-новия сингъл на I Am Kloot ‘Maybe I Should’ и ще свирят с бандата на концертите в Лондон и Манчестър.I Am Kloot ще вземат […]
Rhino records ще преиздадат всички албуми на Bjork под формата на box set. Албумите (от „Debut“ от 1993 до „Drawing Restraint 9“ от 2005) ще бъдат ремастерирани и включени в box set, който ще излезе на пазара на 27 юни. Той ще се казва „Surrounded“ и ще съдържа и всички видео-клипове на певицата.
Elbow планират да издадат албум само с B-sides. Това трябва да се случи през септември. Гай Гарви от бандата разкри, че Elbow смятат да помолят феновете си да им помогнат с траклистинга на все още неозаглавения албум.В момента Elbow са на турне в Европа.
Близо 30 години след създаването си, влиятелната рок банда Wire, в която свирят китаристът Брус Гилбърт, басистът Греъм Люис, барабанистът Робърт Гоутубед и вокалистът Колин Нюман, преиздаде първите си три албума във вариант назад-към-корените. Албумите са „Pink Flag“ (1977), „Chairs Missing“ (1978) и „154“ (1979) и заедно с няколко live-CD-та, са включени в special edition […]