НОВИНИ
Общината на Бирмингам определи 21 май за ден на Ози Осбърн, в чест на един от най-известните си граждани. Събитието ще се състои в Aston Hall и ще включва Ози-куиз и състезание за китаристи.
Breaking Benjamin ще пуснат нов албум през август. Той ще се казва ‘Phobia’. Продуцент е Дейвид Бендет, а лейбълът, който ще издаде албума, е Hollywood.
Финландската банда Burning Point подписаха договор с лейбъла Metal Heaven. Преди няколко седмици групата започна записите на третия си албум, озаглавен „Burned Down The Enemy„. Очаква се албумът да излезе през есента. Сред парчетата са: ‘Deceiver’, ‘Parasite’, ‘From The Beginning Of It All’ и ‘Icebound’.
Bury Your Dead ще издадат новия си албум в средата на юли от лейбъла Victory. Албумът ще се казва ‘The Beauty And The Breakdown’.
Басистът на Panic At The Disco! Брент Уилсън напусна групата. Все още не е известно кой ще го замести. По думите не бандата момчетата запазват приятелските си отношения с Уилсън.
Една от най-влиятелните американски банди, The Byrds, ще бъде почетена с box set, съдържащ 5 диска. Сетът ще бъде издаден на 29 август от Columbia/Legacy и ще се казва „The Byrds: There is a Season„. Там ще можете да намерите 99 студийни и лайв-парчета, разпределени на 4 CD-та, както и едно DVD, което показва гостувания […]
Басистът на Rob Zombie Роб ‘Blasko’ Никълсън напусна бандата. Той официално се присъедини към групата на Ози Осбърн.
Train, Pink и Nickel Creek са сред потвърдените участници на фестивала Atlanta’s Star Fest, който ще се проведе на 22 юли в Atlantic Station. На фестивала ще има две сцени, а в списъка с музиканти, които ще свирят на феста, са и Aqualung, Мат Киърни и Тhe Whigs.
Изи Страдлин се присъедини към Guns n’ Roses на сцената в Hammerstein Ballroom, Ню Йорк, снощи. Заедно с Аксел и бандата той изпълни парчето ‘Think About You’.
Отново сформиралите се Alice In Chains направиха безплатен концерт на 16 май в родния си Сиатъл. С тях на концерта свириха и бившият китарист на Soundgarden Ким Таил и лидерката на Heart Ан Уилсън. Вокалист беше Уилям Дювал, а другите гост-музиканти бяха басистът на Velvet Revolver Дъф МакКейгън и бившият китарист на Queensryche Крис ДеГармо.