НОВИНИ

19 май 2006

Общината на Бирмингам определи 21 май за ден на Ози Осбърн, в чест на един от най-известните си граждани. Събитието ще се състои в Aston Hall и ще включва Ози-куиз и състезание за китаристи.

19 май 2006

Breaking Benjamin ще пуснат нов албум през август. Той ще се казва ‘Phobia’. Продуцент е Дейвид Бендет, а лейбълът, който ще издаде албума, е Hollywood.

19 май 2006

Финландската банда Burning Point подписаха договор с лейбъла Metal Heaven. Преди няколко седмици групата започна записите на третия си албум, озаглавен „Burned Down The Enemy„. Очаква се албумът да излезе през есента. Сред парчетата са: ‘Deceiver’, ‘Parasite’, ‘From The Beginning Of It All’ и ‘Icebound’.

19 май 2006

Bury Your Dead ще издадат новия си албум в средата на юли от лейбъла Victory. Албумът ще се казва ‘The Beauty And The Breakdown’.

18 май 2006

Басистът на Panic At The Disco! Брент Уилсън напусна групата. Все още не е известно кой ще го замести. По думите не бандата момчетата запазват приятелските си отношения с Уилсън.

18 май 2006

Една от най-влиятелните американски банди, The Byrds, ще бъде почетена с box set, съдържащ 5 диска. Сетът ще бъде издаден на 29 август от Columbia/Legacy и ще се казва „The Byrds: There is a Season„. Там ще можете да намерите 99 студийни и лайв-парчета, разпределени на 4 CD-та, както и едно DVD, което показва гостувания […]

18 май 2006

Басистът на Rob Zombie Роб ‘Blasko’ Никълсън напусна бандата. Той официално се присъедини към групата на Ози Осбърн.

18 май 2006

Train, Pink и Nickel Creek са сред потвърдените участници на фестивала Atlanta’s Star Fest, който ще се проведе на 22 юли в Atlantic Station. На фестивала ще има две сцени, а в списъка с музиканти, които ще свирят на феста, са и Aqualung, Мат Киърни и Тhe Whigs.

18 май 2006

Изи Страдлин се присъедини към Guns n’ Roses на сцената в Hammerstein Ballroom, Ню Йорк, снощи. Заедно с Аксел и бандата той изпълни парчето ‘Think About You’.

18 май 2006

Отново сформиралите се Alice In Chains направиха безплатен концерт на 16 май в родния си Сиатъл. С тях на концерта свириха и бившият китарист на Soundgarden Ким Таил и лидерката на Heart Ан Уилсън. Вокалист беше Уилям Дювал, а другите гост-музиканти бяха басистът на Velvet Revolver Дъф МакКейгън и бившият китарист на Queensryche Крис ДеГармо.